Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

06.07.2021

Jak probíhá focení psů?

Jak probíhá focení psů?

Spousta lidí má obavy z focení s pejsky. Dnes bych vám ráda popsala, jak přibližně probíhá focení psů se mnou a že se není čeho bát. Jako profesionální fotografka psů mám s nejrůznějšími psy dost zkušeností a jsem připravená i na neposedy. Zatím se mi nestalo, že by nějakého pejska nešlo vyfotit, ať už se jednalo o malé štěně nebo o staršího pejska z útulku. Jediné, co je potřeba, je trpělivost a ta mi, myslím, nechybí.

Jak rezervovat termín?

Pro rezervaci termínu je nejlepší mě kontaktovat ideálně písemně přes e-mail nebo přes kontaktní formulář níže. Následně se domluvíme na místě - mám v okolí Hradce Králové a Pardubic vytipovaných několik míst vhodných na focení, ale pokud máte nějaké oblíbené místo, není problém fotit i tam.  

Termín většinou najdeme v rámci 14 dnů, ale pokud máte zájem o specifické focení např. u rozkvetlých stromů nebo naopak v podzimním listí, sněhu apod., je dobré se ozvat i dříve, abych s vámi počítala.

Pokud máte představu o konkrétních fotkách, které byste chtěli, určitě mi je pošlete, ať mám představu i já a podle toho focení naplánovat a případně přizpůsobit lokalitu. 

Co si vzít s sebou?

S sebou je určitě dobré vzít dostatek pamlsků a nějakou hračku, ideálně pískací, abychom dokázali pejska zaujmout. Pokud chcete i akční fotky, vezměte klidně s sebou i puller, frisbee nebo aport. Na vodní fotky nezapomeňte hračky, které plavou. Focení většinou trvá hodinu, výjimečně dvě, takže pokud je teplo, nezapomeňte ani na misku a vodu.

Pokud máte nějaké rekvizity (motýlky, květiny či poháry a ocenění ze závodů), se kterými chcete fotit, určitě je nezapomeňte doma. 

Jak probíhá samotné focení?

Focení probíhá formou přibližně hodinové procházky po domluvené lokalitě. Využívám nejrůznější místa, která se naskytnou - lavičky, různé keříky, stromy, kmeny, pařezy, vodu, a tak podobně.

Zakládám si na tom, abyste měli na výběr z dostatku různorodých fotek, takže chci pejska zachytit v různých pozicích, na různých místech, v pohybu i staticky. Pokud děláte nějaký sport, ráda zachytím i to (např. dogfrisbee, dogpuller či další). 

Co musí můj pes umět?

Pokud umí pejsek nějaké triky, budu moc ráda, když mi je předvedete. Určitě se hodí, pokud má pejsek základní odložení, ideálně v sedě, v leže a ve stoje. Pokud ale nemá, i tak si poradíme pomocí pamlsků, i když pravděpodobně ne ve všech pozicích.

Když bude třeba, můžeme si pomoci i vodítkem, které se pak následně odretušuje. 

Co se děje po focení?

Jelikož každý vidí svého psa jinak a líbí se mu jiné záběry, nechávám vybírat fotky klienty z neupravených náhledů. Neupravené náhledy fotek dodávám nejpozději do týdne od focení, kdy je proberu od fotek, které jsou za mě technicky nepovedené. 

Z náhledů v online galerii si vyberete všechny fotky, které chcete a pošlete mi jejich názvy. Na základě toho se domluvíme na financích a po zaplacení na fotkách začnu pracovat. Hotové fotky dodávám nejpozději do 14 dnů od poslání výběru.

Hotové fotky obdržíte v elektronické podobě ve dvou variantách - v plném rozlišení bez podpisu vhodné k tisku (pouze k osobnímu použití) a v jemně zmenšené podobě s malým vodoznakem, které jsou připravené pro nahrávání na web a sociální sítě. 

chci nafotit psa

chci darovat focení jako dárek

Pojďme se potkat

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Eliška KadlecováIČO: 07383959

Zapsána v živnostenském rejstříku u Městského úřadu Hradec Králové.